Ubytování ve Výletním pokoji

pokoj

Výletní pokoj v Domě U Pražanů nabízí pohodlné ubytování v soukromí pro 4 dospělé a děti na 2 samostatných lůžkách a jednom 140 cm dvojlůžku – a v letní sezóně je možné pronajmout ještě malou ložničku pro 2 navíc. V případě potřeby je možné přidat ještě 2 vysoké matrace jako přistýlky. Ubytování 8 osob ale doporučujeme jen na kratší dobu, např. víkend, anebo trávíte-li celé dny na výletech a přijedete jen přespat.

Z pokoje je krásný výhled na tři strany. Vytápění je řešeno radiátory etážového topení z kamen v přízemí. Až na výjimečné případy, kdy domácí nejsou přítomni a máte celý dům sami pro sebe, se tedy o topení nemusíte vůbec starat. V zimě ale doporučujeme pobyt spíše lidem, zvyklým i přes den na chladnější prostředí 18 až 20° C.

Kuchyňský kout

Pokoj je vybaven kuchyňským koutem s keramickou dvojplotýnkou, varnou konvicí, dřezem a menší ledničkou s mrazícím boxem. Je zde i další nádobí pro jednoduché vaření, protože nejbližší možnost hotového jídla je až v 5 km vzdálené Kaplici – Nádraží: v bistru Coffee 55 v zatáčce kupodivu moc dobře vaří z čerstvých surovin. Ale pořádná restaurace, ta je ještě dál druhým směrem, na Český Krumlov, ve Svachově Lhotce, a za doporučení stojí návštěva restaurace hotelu U Matěje v Černicích.

Sprchový kout
Koupelna

K pokoji náleží samostatné WC a koupelna se sprchovým koutem, umístěné naproti přes chodbu.

Okolí nabízí krásné lesní vycházky a výlety, zdejší hornatý terén je ideální pro zdatnější cykloturisty. Sběračům lesních plodů doporučujeme přijet v borůvkové a houbové sezóně! A zejména pro motorizované návštěvníky je v dosahu spousta památek a historických skvostů. Jen 12 km od nás je Český Krumlov, v dosahu je i hrad Rožmberk, středověké kláštery Vyšší Brod a Zlatá Koruna či blízká zřícenina hradu Pořešín. Tam bývají v létě i divadelní představení a koncerty. Samozřejmě lákavý je i výlet k blízké Lipenské přehradě – a domácí Vám rádi poradí a nasměrují i k dalším místním pamětihodnostem.

Pro volné termíny a ceny ubytování klikni zde: e-chalupy