O paní domácí

Musím se Vám jako paní domácí trošku představit. Prvních 50 let svého života jsem prožila ve stověžaté Praze, ale odmalička jsem toužila utéct někam blíž k lesům a volné přírodě. Lidi mám ale také ráda a život na malé vsi mi připadá celkem ideální, když má člověk štěstí na sousedy a spoluobčany vůbec, a to já tady mám.

Paní domácí a pes Uhlík

Kromě péče o dům a můj Výletní pokoj, který funguje především v letní sezóně, ale je v něm příjemný pobyt kdykoliv v roce, se věnuji keramice a na zkrácený úvazek dělám pošťačku. Také ráda zpívám v Kaplickém pěveckém spolku, ale v letní sezóně míváme prázdniny, tak nás bohužel asi neuslyšíte… A v domě tu se mnou bydlí můj pes, australský ovčák Uhlík, kterého vám představím příště.

Obývací pokoj v přízemí domu jsem zařídila víceúčelově. V současnosti tu funguje moje malá keramická dílna, dříve zde občas proběhla nějaká akce Kávového klubu, jako přednáška, promítání nebo komorní koncert. V létě bylo možné zastavit se na pro nanuka či jiné osvěžení, nyní se chystám založit Výletní klub, jehož členové si tu budou moci předem zajistit možnost občerstvení po výletě na Polušku či po houbařské výpravě, nebo poslat děti pro nanuka. Příští sezónu můžete být členem i Vy!

Práce v keramické dílně
Glazování keramických výtvorů

Občas se u mne sejde i kroužek přespolních harmonikářů – akordeonistů, ale hlavně zde ubytovávám výletníky a lektoruji keramické pobyty pro malé skupinky zájemců. I výpaly dřevem v keramické peci se místy stávají malou společenskou událostí. Navíc naše obec žije poměrně čilým společenským životem, takže moji hosté mají minimálně možnost posedět s místními v útulné venkovské hospodě nebo si zatancovat třeba na baráčnickém bále, když se trefí do termínu!

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *